Estetik Dolgular

Estetik Diş Dolguları Nedir?

“Dolgu” kavramı, çürüme veya kırık nedeniyle hasar gören diş yapınızın yerini bir malzemeile değiştirmek ve geri yüklemektir. Biz dişlerinizi daha güçlü ve gülümseme daha çekici hale getirecek beyaz dolgular (kompozitler) ile cıva izleri içeren eski, kırık amalgam / metal dolgular değiştirebilirsiniz.

Bugünün gelişmeler ile, artık çirkin ve sağlıksız gümüş / cıva dolgular veya geçmişin metal marjları utanç acı olacaktır. Yeni çağ, son teknoloji ürünü, diş renkli reçine veya porselen malzemelerle dişlerinizin koyu, siyah görünümünü ortadan kaldırın.

Kompozit Dolgu
Dişler ile aynı renkte olan ve özel ışıklarla sertleşen estetik dolgulardır. Özel yapıştırıcılarla dişe uygulanır. Estetik ve ekonomik bir tedavi seçeneğidir. Ön bölge ve arka bölge için ayrı türleri vardır. Bu nedenle ağızdaki tüm dişlere kolayca uygulanabilir.
Nasıl Diş Hekimi kompozit dosyalama yapmak?

Dayanıklılıkları nedeniyle bu dolgular hem ön hem de arka dişlere uygulanabilir. Morluklar temizlendiğinde ve kiriş dolgusu malzeme kaybını azaltmak için yapıldığında, yapıştırılan yüzeyi artırmak için biyotit uygulanır. Diş hazırlandıktan sonra diş ve kompozit dolgu bağ için yapıştırma yapılır. Bu sertleşme için bir ışın vererek yapılır. Daha sonra, kompozit dolgu ince tabakalar halinde konur ve ışık ile sertleştirilmiş. Bu, çürük dolana kadar tekrarlanır. Yükseklik kontrol edilir ve parlatılır. Bu işlemler amalgam dolgulardan daha uzun sürer.

Porselen dolgu nedir?

Bu tip dolgular, amalgam ve kompozit bazlı radyal dolguların eksik parçalarını tamamlamak için geliştirilmiştir. Sertleştirme sırasında kompozit dolguda büzülme oluşabilir. Porselen Dolgular diş laboratuvarında hazırlanır.

Estetik dolgular ne zaman uygulanır?
  • Kırık ve çürük dişleri onarmak için
  • Dişlerdeki kalıcı renk kusurlarını tedavi etmek için
  • Dişler arasındaki boşlukları kapatmak için
  • Dişlerin uzunluğunu uzatmak için
  • Dişlerin şeklini değiştirmek ve kişinin gülümseme tasarımı yapmak için
Estetik dolguların ömrü ne kadardır?

Estetik dolgularda diş ve diş etlerine zarar yoktur. Onları kendi dişlerin gibi kullanabilirsin. Bakım kendi dişleriniz kadar dikkatli yapılmalıdır. Diş fırçalama ve diş ipi kullanımı ihmal edilmemelidir. Doğru kullanıldığı sürece size 5-10 yıl hizmet edebilirler. Lekeleri önlemek için yapılan parlatma sayesinde görünümleri mükemmel ve yüzeyleri pürüzsüzdür. Doğal görünüm ve cihaz her yaş için büyük bir avantajdır. Onlar dişler üzerinde minimal aşınma ile uygulanır, çünkü diş dokusunu korumaya yardımcı olur. Böylece güvenle kullanılabilirler.

bize info@denteliteglobal.com e-posta gönderebilir veya İletişim Formunu doldurabilirsiniz