Diş beyazlatma

Diş beyazlatma nedir?

Bugünün toplum güzellik arıyor ve bazı insanlar iyi bakmak için fiziksel görünümünü geliştirmek istiyorum. Yetişkinlerin giderek artan sayıda onların gülümseme estetiğini geliştirmek ve daha iyi bir masticatory fonksiyonu elde etmek için ortodonti dönüyor. İnsanlar da daha beyaz dişler almak istiyorum. Birisi günde iki ya da üç kez dişlerini fırçalasa ve günde bir kez diş ipi ödese bile, bu alışkanlıklar ne yazık ki dişlerini beyaz tutmak için yeterli değildir.

Diş beyazlatma bu nedenle bir kişinin gülümseme parlaklık geri oyuna girer.

İki tür beyazlatma sunulur:
  • over-the-counter ürünleri ile ev beyazlatma;
  • diş ofisinde profesyonel beyazlatma, bazen tedavinin bir parçası da dahil olmak üzere evde yapılacak, diş hekimi gözetiminde.

Bazı durumlarda, diş beyazlatma bir kişinin gülümseme için fark fark yaratabilir. Diğer durumlarda, dişler üzerindeki lekelerin doğasına bağlı olarak sonuçlar daha az önemli olacaktır.

Diş beyazlatma nasıl çalışır?

Beyazlatma maddesi diş (mine) ve dentin (mine altında bulunan) yüzeyinde hareket eder.

Hamuruna asla (dişin iç kısmı) ulaşmaz çünkü üzerinde bir etki yapacak kadar güçlü değildir.

Diş beyazlatma için en sık kullanılan ürünler şunlardır:

  • hidrojen peroksit (hidrojen peroksit);
  • karbamid peroksit;
  • üre peroksit.
Diş beyazlatma denetimi gereklidir

Ağartma etkisi kullanılan beyazlatma ürün konsantrasyonu ile doğru orantılıdır; teorik olarak, konsantrasyon uy, daha etkili ürün olacaktır. Buna ek olarak, bir diş hekimi beyazlatma ajanı konsantrasyonu belirli bir yüzdesi aştığında diş beyazlatma bir süreç denetlemek gerekir. Tedavi süresi de dişlerin rengine ve renklendiricinin kökenine bağlıdır. Örneğin, dişler ne kadar koyu olursa, beyazlatmak o kadar uzun sürer.

Diş hekimi kullanılan beyazlatma ajanının dozajını tavsiye edebilecek tek uzman olmaya devam etmektedir.

bize info@denteliteglobal.com e-posta gönderebilir veya İletişim Formunu doldurabilirsiniz