Cerrahi

Diş Cerrahisi Nedir?

Modern diş hekimliğinin temel amacı diş kaybını önlemektir. Hatta bir diş kaybı genel diş sağlığı ve görünüm olumsuz etkileri vardır, çünkü bu gün, diş hekimleri ağızda doğal dişleri korumak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Ağır ağız hastalıkları olan kişiler için, bazen yukarıda belirtilen prosedürleri yapmak yeterli değildir. Bir diş cerrahı bir kök ucu rezeksiyon yapmak gerekir zamanlar vardır, hangi bir dişin apeks ilerlediği bir cerrahi hastalıklı malzeme çıkarma içerir.

Etkilenmiş Yirmilik Dişlerin Cerrahisi

Diş etlerini kıran son dişler üçüncü azı dişleridir. Genellikle 17-25 yaşları arasında ortaya çıkmaya başlar. Eğer doğru pozisyonda kırılırlarsa ve çevre dokulara zarar vermezlerse, onların yerlerinde kalmaları için bir sorun yoktur.

Çene kemiğine bağlanmış bir dişe zarar veriyorsa veya anormal bir durumdaysa ekstraksiyon gerekebilir.

Diş Pullama Nedenleri
Dişler şu anda çıkarılır:
  •  Tedavi edilemeyecek ya da onarılamayacak kadar büyük çürümeler söz konusu.
  • İleri periodontal (diş eti) hastalıkları,
  • Diş köklerindeki enfeksiyon ve apseler tedavi edilemez,
  • Ortodontik tedavi,
  • Kötü yerleştirilmiş dişler sıralı değildir veya normal diş hattının önünde veya arkasındadır,
  • Dişler ve diş kökleri kırılır ve geri yüklenemez.
Apse ve Kist Operasyonları (Apikal Rezeksiyon) Nedir?
Bir kök kanal tedavisi diş kökü yapısal veya resmi bir bozukluk nedeniyle yapılamadığında bir apikal rezeksiyon gerekli bir cerrahi işlemdir. Dişten çıkarılamayan bir restorasyon varsa veya bir kanal tedavisi sırasında bir cihaz kırılırsa kök kanalı tedavisi yapılamaz.
Implant

Diş kaybı ndan sonra dişlerin yerine dental implantlar kullanılır. Diş hekimi, bir taç için destek olarak hizmet veren eksik diş, yerinde çene içine küçük bir titanyum vida ekler. Bu implantlar çevredeki doğal dişlerden neredeyse ayırt edilemez, ve bir kez kemik ve implant için destekleyici doku sigorta, onlar kalıcı olarak yerine güvenli. Hastalar, implant yerleştirme döneminde bölgeden plak ve gıda enkazını temizlemek için özenli ağız hijyeni uygulamalıdır.

-nda daha fazla

bize info@denteliteglobal.com e-posta gönderebilir veya İletişim Formunu doldurabilirsiniz